XI Ogólnopolska Konferencja
Origami w Terapii i Edukacji

Zaproszenie i program

Serdecznie zapraszamy na kolejną konferencję. Tym razem gospodarzem naszego spotkania będzie KLUB ORIGAMI ORIZURU Z BYDGOSZCZY.

Chcemy na konferencji zaprezentować ciekawe propozycje form origami, których podstawą konstrukcyjną jest baza kwadrat. Oczywiście proponowane przez instruktorów zajęcia z uwagi na pedagogiczny i metodyczny charakter konferencji nie będą zawężać się jak zwykle tylko do jedynej techniki składania papieru,jaką jest technika origami przestrzenne z kwadratu. Zaproponujemy dla nauczycieli przedszkoli formy płaskie i proste przestrzenne, papierowe opowieści tzw. origami story, samodzielna pracę w oparciu o plansze demonstracyjne oraz profesjonalne studiowanie schematu.

Prosimy uważnie przeczytać program warsztatów i na kartę zgłoszenia wpisać numery tych w których chcecie Państwo uczestniczyć. Tym razem konferencja będzie miała nieco inny przebieg. W pierwszej części wszyscy uczestniczymy w czterech warsztatach o nazwie – niespodzianka. Na warsztatach tych spotkacie się Państwo z klasycznymi formami origami, których wykonanie potrzebne jest, aby uczestniczyć we wspólnym spotkaniu seminaryjnym. Po wspólnym spotkaniu odbędą się cztery wybrane przez uczestników i wpisane na kartę zgłoszenia warsztaty. Wybór należy do Państwa.

Tematyka warsztatów do wyboru przez uczestników: (numery 4 wybranych wpisujemy na kartę zgłoszenia)

  1. Origami baje w przedszkolu – zabawy integrujące dla dzieci w wieku przedszkolnym z podstawami metodycznymi . Instruktor prowadzący przedstawi formy płaskie w technice origami z kół i z kwadratów – autor D.Dziamska – warsztat prowadzi Ewa Matuszewska.

  2. Kot z bazy kwadrat i jego modulacje – ( kot, papierowe tato, fuksja – autor form D. Dziamska ) – warsztat poświęcony będzie budowaniu tzw. rodziny origami . Na podstawie jednego modułu – kota prowadzący przedstawi różne możliwości tworzenia innych form origami – warsztat prowadzi – Urszula Wojnarowicz.

  3. Pajace z bazy kwadrat – autor Dorota Dziamska – modele postaci i form przeznaczone do twórczych zabaw z dziećmi w nauczaniu początkowym i w przedszkolu – warsztat prowadzi – Katarzyna Weręgowska.

  4. Serduszka – autor Sy Chen – serduszka wykonane z papieru bardzo chętnie wykonywane są przez origamistów. Warsztat poprowadzi prezes klubu Orizuru – Marek Chiberski.

  5. Kwiat i liść – origami przestrzenne z kwadratu – modele autorstwa Nagy Ference i Edwin Corrie – warsztat prowadzi Hanna Ruszkowska.

  6. Pudełko z różą – autor Dorota Dziamska – warsztat przeznaczony dla osób, które lubią tzw. origami modułowe. Pudełko jest formą składającą się z 8 elementów – modułów. Warsztat prowadzi – Dorota Dziamska .

  7. Zwierzęta - autor John Montroll – warsztat dla tych, którzy składają już z pasją – warsztat prowadzi Adam Zbucki.

  8. Tulipany – autor Krystyna Burczyk – również warsztat przeznaczony dla zaangażowanych pasjonatów sztuki origami, choć spotkanie z samym autorem formy zapewne ułatwi przejść przez papierowe problemy – warsztat prowadzi Krystyna Burczyk.

  9. Smoki z bazy kwadrat – rodzina origami wykorzystująca jedynie do budowy form czystą bazę. Smoki autorstwa Doroty Dziamskiej są papierowymi modelami dydaktycznymi wykorzystywanymi do ciekawych zajęć w nauczaniu początkowym – warsztat prowadzi Eugenia Kaczmarek.

  10. Krawędziowce – moduły Francis Ow i Tomoko Fuse – propozycje budowy modeli przedstawi – Wojciech Burczyk.

  11. Origami story w nauczaniu początkowym – seminarium przeznaczone dla nauczycieli nauczania początkowego, którzy chcą zapoznać się ze sposobami wykorzystania sztuki origami jako narzędzia integracji. Podczas seminarium uczestnicy zapoznają się z metodą składania w oparciu o tzw. technikę origami story, uczestniczyć będą w zabawie dydaktycznej, która przedstawi sposoby wykorzystania sztuki origami do realizacji podstaw kinezjologii edukacyjnej.

    Seminarium będzie dłuższe niż jeden warsztat, ponieważ liczba form origami,które trzeba złożyć dla praktycznego podparcia treści i zagadnień seminarium będzie duża. Osoby, które zdecydują się na uczestnictwo w seminarium na karcie zgłoszenia wpisują obok nr 11, tylko dwa inne numery. Seminarium poprowadzi autor programu nauczania zintegrowanego – Zbieram Poszukuję Badam – Dorota Dziamska.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymują od osoby prowadzącej materiały programowe w postaci schematów i papieru do składania. W przypadku seminarium 11 uczestniczy otrzymują dodatkowo – program nauczania.

Zapraszamy do Bydgoszczy

Instruktorzy i animatorzy
Polskiego Centrum Origami


<< |^| ^ <-> >>
Poprzednia Domowa Nadrzędna Mapa in English Następna


© Copyright K. i W. Burczyk, 2001
Ostatnia modyfikacja: